Wrocław – Legnica – Dolny Śląsk

Wrocławskie Zoo i Ogród Botaniczny

Wrocławskie Zoo i Ogród Botaniczny

Wrocławskie Zoo i Ogród Botaniczny
Lipiec 10
13:45 2014

Kiedy odwiedzamy Wrocław, często nie jesteśmy świadomi ile on kryje w sobie mniej znanych atrakcji, które przecież mogą być równie piękne i w równie pasjonujący sposób mogą nas zainteresować. Mieszkańcy zapewne wiedzą, ale turystom przyjezdnym z dalekich krajów miast, warto wspomnieć o Wrocławskim ogrodzie botanicznym, który liczy już sobie ponad dwieście lat.

Gdzie ów Wrocławski Ogród Botaniczny możemy podziwiać?

Znajduje się on w Ostrowie Tumskim czyli w bardzo starej i przepięknej dzielnicy Wrocławia, która zachwyca nas za każdym razem kiedy przemierzamy jej pierzeje. Ogród botaniczny we Wrocławiu zajmuje bagatela, niecałe osiem hektarów ziemi i na zwiedzenie całości jego obszaru może nam zabraknąć jednego dnia. To bardzo edukacyjna wycieczka, która dostarczy nam na pewno wielu wrażeń osobistych, gdyż możemy w owym ogrodzie podziwiać ponad siedem i pół tysiąca gatunków roślin które swoim pięknem i czarem upiększają mury Wrocławia a nam ludziom ofiarują bezcenny tlen.

Nieopodal ogrodu botanicznego, możemy natknąć się również na piękne i jedyne w swoim rodzaju ZOO. To miejsce jest szczególnie upodobane przez dzieci, które przybywają tu każdego dnia aby obcować z nieznanymi im dotąd gatunkami zwierząt. Wrocławskie ZOO zgromadziło ich nie małą liczbę bowiem znajduje się tutaj ponad siedem tysięcy zwierząt.

Jeżeli jesteśmy już przy botanice i faunie Wrocławia, nie możemy zapomnieć o Parku Szczytnickim, który został mianowany największym parkiem jaki jest w owym miejscu usytuowany, bowiem założony został na terenach wsi Szczytniki. To bardzo zielone i krajobrazowe miejsce, każdego dnia uspokaja osoby które szukają ciszy i wytchnienia. Warto również wspomnieć tutaj o Ogrodzie Japońskim, który to właśnie znajduje się w Szczytnikach. W połączeniu z ogrodem botanicznym i Wrocławskim ZOO, jak widać aglomeracja Wrocławia ma sporo do zaoferowania swoim mieszkańcom.

Related Articles