Wrocław – Legnica – Dolny Śląsk

Wrocław zabytki na Dolnym Śląsku

Wrocław zabytki na Dolnym Śląsku

Wrocław zabytki na Dolnym Śląsku
Lipiec 25
11:45 2014

Wyobrażenie o Śląsku wydaje się niezwykle krzywdzące zarówno dla mieszkańców Dolnego Śląska, jak i dla samej krainy. Polskie zagłębie węglowe to nie tylko krajobraz pełny kominów kopalni i elektrowni, ale również zagłębie historyczne oferujące niezwykle interesujące zabytki.

W największym mieście Dolnego Śląska znajdziemy monumentalny budynek nazwany Halą Stulecia. Budynek wpisany jest na listę światowych zabytków UNESCO, konstrukcja pamięta jeszcze czasy przedwojenne. Obecnie odbywają się w niej najważniejsze wydarzenia na Śląsku, takie jak koncerty i targi. Hala dostępna jest również do zwiedzania. Będąc we Wrocławiu w okolicach Hali Stulecia warto udać się również do multimedialnego parku fontann, który wybudowany został w sąsiedztwie Hali. To tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością. Pobyt w stolicy Dolnego Śląska powinien zostać uwieńczony spacerem po pięknym Rynku i ulicami Starego Miasta. Kolorowe kamienice cieszą oko turystów; tutaj także zjemy pyszne tradycyjne śląskie dania. Mało kto wie, że na Śląsku znajdziemy jedno z najwybitniejszych i najbardziej osobliwych dzieł polskiego malarstwa – obraz „Panorama Racławicka“ namalowany pod kierunkiem Wojciecha Kossaka. Wenecja Śląska, bo tak bowiem nazwać wypada Wrocław zaprasza na wypoczynek na popularnej Wyspie Słodowej. Odbywają się tam koncerty, festiwale muzyczne. Wyspa Słodowa odwiedzana jest szczególnie przez młodzież. Jeśli odpoczniemy już na Wyspie Słodowej, warto wybrać się na pobliską wyspę o nazwie Ostrów Tumski. Najstarsza część Wrocławia przenosi w czasie dzięki niesamowitej architekturze. Możemy poczuć się chociaż przez chwilę jak mieszkańcy starego Śląska.

Na zwiedzanie Wrocławia warto zaplanować sobie kilka dni. Śląskie miasto oferuje dużo i z pewnością przypadnie do gustu każdemu. Dolnośląskie miasta pokazują również, że Śląsk nie jest tylko mekką przemysłu górniczego, bo Śląsk ma wiele twarzy.

Related Articles