Wrocław – Legnica – Dolny Śląsk

Wrocław miasto pomników

Wrocław miasto pomników

Wrocław miasto pomników
Lipiec 10
14:06 2014

Praktyka pokazuje nam, że lubimy budować pomniki ważnym osobistością, momentom w naszej historii, które chcemy upamiętnić oraz innym sprawom, które według aktualnej społeczności danego regionu jakim może być kraj, miasto dzielnica, uważane są za ważne. Wrocław pod tym względem nie różni się od innych miast naszego kraju.

Pomniki we Wrocławiu

Tutaj, we Wrocławiu możemy również spotkać wiele poważnych pomników, monumentów i innych arcydzieł wystawionych na ogląd i osąd społeczności Wrocławia. Sądzę, że pomnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest Pomnik Katyński, który upamiętnia zbrodnie NKWD na Polskich oficerach Wojska Polskiego. Monument ten możemy zobaczyć w przepięknym Parku Słowackiego, w jego południowo-zachodniej części.

Większość pomników, które możemy oglądać we Wrocławiu upamiętnia ważne osoby i miejsca z II Wojny Światowej, podobnie jest z pomnikiem Witolda Pileckiego, który to wsławił się doskonałym dowodzeniem podczas wojny a także niespotykanym hartem ducha i niezłomnością patriotyczną. Jeżeli będziemy we Wrocławiu, ów pomnik możemy oglądnąć przy Placu Wolności. Na tym samym placu znajduje się również inny bardzo ważny pomnik, który upamiętnia zbrodnie Stalina dokonane na nardzie polskim. To pomnik Ofiar Stalinizmu.

Wrocław w ciekawy sposób oddaje również cześć innym, mniej formalnym wydarzeniom. Przykładowym pomnikiem tego typu jest Pomnik Pomarańczowej Alternatywy który wykonany jest w dość osobliwej formie jaką jest niewielki krasnal. Wrocław nie zapomina także o naszych wieszczach narodowych i upamiętnia ich na ten przykład pomnikiem Juliusza Słowackiego. Pamięta również o muzykach. Tutaj mamy z kolei pomnik Fryderyka Chopina. Nie sposób wymienić wszystkie monumenty we Wrocławiu, ponieważ jest ich spora ilość, ale każdy z nich stoi w godnym miejscu i upamiętnia ważne chwile, wydarzenia i osoby.

Related Articles