Wrocław – Legnica – Dolny Śląsk

Studia w Pradze

Studia w Pradze

Studia w Pradze
Lipiec 26
13:47 2014

Koniec szkoły jaką jest liceum lub technikum nasuwa nam rożne plany co do naszej dalszej drogi edukacyjnej najczęściej jednak w planach są studia. Choć duża część osób po szkole idzie prosto do pracy to jednak znakomita większość licealistów uda się na studia wyższe w celu kontynuowania nauki. Jaką uczelnie wybierze dany student zależy od wielu czynników, i nie zawsze odległość od domu ma zasadnicze znaczenie. Często możemy jechać na drugi koniec kraju aby uczęszczać na dobre studia i przyszłościowe kierunki, a są również i takie osoby które podejmują studia w innych państwach jak na przykład Czechy.

Polscy studenci wybierają często Pragę jako punkt na swojej długiej drogi edukacyjnej. Dlaczego Praga akurat może by się zastanawiać? Otóż przyczyn jest zapewne wiele. Praga jest dość blisko Polski, ale najważniejsze jest to, że Praga przyciąga wielu młodych swoim wyglądem, kulturą oraz historią. Język czeski jest łatwy, zbliżony do Polskiego więc łatwiej go opanować. Studenci cenią sobie również zaplecze barowo-restauracyjne, które jest nieodzownym elementem życia studenckiego. Te wszystkie elementy Praga posiada. Ostatnią i najważniejszą przyczyną z powodu której wybieramy Pragę jako miasto, w którym przyjdzie się nam uczyć to renomowane uczelnie wyższe.

Uczelnie w Pradze

Praga posiada akurat dwa bardzo ważne ośrodki edukacji, które są znane w całej Europie. Jest to przede wszystkim Uniwersytet Karola, w którym naukę codziennie podejmuje tysiące uczniów oraz bardziej profilowana pod kątem teatru i filmu, Akademia Sztuk Scenicznych. Obie uczelnie zajmują czołowe miejsca w rankingu szkół europejskich, a to jednoznacznie przyczynia się do zainteresowania jakim darzą owe uczelnie przyszli studenci. Jeśli więc marzysz o studiowaniu w Pradze na jeden z tych uczelni wyższych, nie obawiaj się o nocleg. Praga posiada szeroko rozwiniętą bazę noclegową, która pomieści duże ilości studentów, a nocne życie po szkole zapewnią nam Hradczany oraz inne dzielnice rozrywkowe.

Related Articles