Wrocław – Legnica – Dolny Śląsk

Praga ulubione miejsce piwoszy

Praga ulubione miejsce piwoszy

Praga ulubione miejsce piwoszy
Lipiec 26
13:34 2014

Wszyscy lubimy zwiedzać ciekawe miejsca. Jest też grupa osób, którzy preferują bardziej spolegliwy odpoczynek, który polega na leżeniu na plaży ale jednak większość osób woli pozwiedzać zabytki, w których jeszcze nie było aby poczuć klimat dawnych lat. W niektórych miejscach można poczuć go dosłownie ponieważ zapach starych kościołów, starych kamienic ma swój niepowtarzalny charakter. Jeżeli więc podjęliśmy decyzję co do togo jak spędzimy nasze wakacje i wybór padł na miasto Praga dokonaliśmy świetnego wyboru.

W Pradze mamy zwiedzania a zwiedzania i dodatkowo możemy mieć pewność, że wystarczy nam obiektów zabytkowych na długi czas. Jeżeli lubimy sztukę to Praga również ma nam wiele do zaoferowania, bowiem w samej tylko Pradze znajduje się ponad sto galerii, które przedstawiają szereg różnych dzieł sztuki nowoczesnej a także antycznej, barokowej, gotyckiej i każdej jakiej poszukujemy. Są tu także różnego rodzaju muzea, a największe z nich znajduje się w samym centrum, niedaleko Hradczanów. Same Hradczany, nadają się do odwiedzin ponieważ zawierają bardzo dużą ilość zabytków jakimi są Katedry, kościoły, pałace oraz niepowtarzalne nigdzie indziej kamienice, jak choćby szereg kamienic na Ulicy Złotej. Inne ważne obiekty architektury starodawnej, która wypełnia Pragę od centrum po obrzeża to znana dzielnica żydowska o nazwie Josefov w której to znajdziemy mnóstwo unikalnych i specyficznych zabytków żydowskiej kultury. W Pradze jest także wzgórze Wyszehradzkie, które w dawnych czasach miało być siedzibą władz i jego świty jednak to Hradczany ostatecznie stały się głównym centrum w Pradze gdzie przebywała władza Czeskiej Monarchii.

Praga to także ulubione miejsce wszystkich piwoszy, bowiem to tutaj znajduje się mnóstwo Praskich piwiarni. Najbardziej znana z nich to U Fleků, oraz U Kocoura. Ale również ceniona wśród osób pijących piwo jest piwiarnia i mini browar U sv. Tomaše.

Related Articles