Wrocław – Legnica – Dolny Śląsk

Praga stolica Czech

Praga stolica Czech

Praga stolica Czech
Lipiec 26
13:07 2014

Większość stolic krajów Europejskich znajduje się nad rzekami, bowiem dawne cywilizacje w ten oto sposób zaczynały swój rozwój, gdyż obszary rzeczne są zawsze bogatsze i łatwiejsze do prowadzenia i rozwoju niż na przykład górskie. Tak też było ze stolicą Czech – Pragą.

To stare miasto, które ma mnóstwo pięknych zabytków i atrakcji dla turystów powstało właśnie nad rzeką o nazwie Wełtawa. Początek powstania Pragi, a w zasadzie pierwszych skupisk ludności na tym terenie należy upatrywać około 480 lat przed naszą erą, kiedy to ziemie te zamieszkiwali po raz pierwszy Celtowie. Jak widać więc, dzisiejsze Czechy zaczęły swój rozwój dość wcześnie. Dziś Czechy z Pragą na czele, to kraj o bardzo zróżnicowanej ludności oraz zróżnicowanej kulturze i polityce.

Sama Praga – jako stolica Czech – posiada dość niską liczbę ludności gdy porównamy ją na przykład z Berlinem czy Londynem, bowiem w Pradze mieszka niecałe milion trzysta tysięcy osób. Praga nieformalnie podzielona jest na kilka dzielnic – obwodów. Teoretycznie jest ich dziesięć. W każdej z nich możemy odnaleźć niesamowite budynki, które w dużym stopniu wywierają zachwyt w sercach przyjezdnych turystów z zagranicznych Państw. To niedoceniane niegdyś Państwo jakim są Czechy, obecnie jest ważnym ośrodkiem kulturowym w Europie oraz na Świecie. W tej stolicy Czech jaką jest Praga powstało wiele filmów i książek które opisują rozmaite wydarzenia z centrum Pragi a także z życia zwykłych obywateli stolicy.

Z Pragą współpracuje wiele miast Europejskich w ramach Unii Europejskiej ale także na podstawie wielu umów partnerskich jakimi są na przykład układ handlowy Praga – Cieszyn, lub też umowa na tanie połączenia kolejowe relacji Wiedeń – Praga. To wszystko sprawia, że chcemy odwiedzać tą przepiękną stolicę Czech, a Praga jest bardzo często w naszych planach zwiedzania na weekend.

Tags

Related Articles