Wrocław – Legnica – Dolny Śląsk

Praga ciekawy kierunek turystyczny

Praga ciekawy kierunek turystyczny

Praga ciekawy kierunek turystyczny
Lipiec 26
14:14 2014

Trudno jest nam podróżować do odległych krajów ponieważ odległość jest tym pretekstem, jaki skutecznie potrafi nas zniechęcić do decyzji o podróży. Jednak jeżeli jakieś miasto, które chcielibyśmy zwiedzić jest niedaleko nas, to inaczej patrzymy na to patrzymy i szanse takiej wycieczki diametralnie rosną tym bardziej, że może być kilka wspierających okoliczności.

Jak dojechać do Pragi?

Popatrzmy na Pragę w Czechach czyli u naszych południowych sąsiadów. Dla większości z nas, tym bardziej mieszkających na południu Polski, taka odległość to przysłowiowy „rzut beretem”. Praga jest w naszym zasięgu bez większego wysiłku. Możemy tutaj dotrzeć własnym samochodem, rowerem, możemy także przybyć tu samolotem ale nader wszystko pociągiem. Bardzo dobre połączenia ze wszystkich miast Europy, w tym z Polski co najmniej z dwóch kierunków: od Wrocławia i od Warszawy. Tanie bilety kolejowe na terenie Czech zachęcają wręcz porzucić myślenie o aucie przed czeską granicą i przesiąść się na pociąg. To dodatkowy atut ponieważ w Pradze wysiądziemy mniej zmęczeni a przy powrocie możemy wręcz odpocząć po intensywnym zwiedzaniu.

Co robić w Pradze?

Nie musimy się martwić co my tu będziemy robić, ponieważ Praga od samego początku zachwyci nas swoim wyglądem i ani przez sekundę nie pozwoli nam się nudzić. Jeżeli chodzi o noclegi w Pradze to jak przystało na światową stolicę kultury i rozrywki Praga posiada setki małych i tanich hoteli, które przenocować mogą nawet duże grupy zorganizowane.

Miejscami, które warto zobaczyć są z pewnością kultowe miejsca w Pradze, które znamy z opowieści naszych znajomych albo po prostu z telewizji bądź z radia, z programów turystycznych. Praga, patrząc na względy czysto obiektów zabytkowych, proponuje nam zwiedzenie Hradczan, dzielnicy królewskiej oraz Mostu Karola, który swoją popularność zdobył dzięki temu, że jest to najstarszy most w Pradze oraz z powodu jego niesamowitego wyglądu. Praga to również świetne piwo. Ktoś kto lubuje się w trunkach tego typu, z pewnością będzie zadowolony, ponieważ w Pradze jest mnóstwo małych browarów, które podają wręcz legendarne Czeskie piwa. Najczęściej są ważone prosto w browarze w Pradze. Już sam zapach piwa powinien nas zaprowadzić do Pragi ponieważ delektowanie się świeżym trunkiem na rynku w Pradze to czysta przyjemność.

Nie zwlekaj dłużej! Rezerwuj noclegi w Pradze jeśli to możliwe i z tym również nie ma problemu, ponieważ wiele polskich biur turystycznych organizuje wyjazdy lub przynajmniej booking noclegów w Pradze, a częste promocje na trasach autokarowych lub na portalach grupowych zakupów spopularyzowały ten kierunek jako ciekawy i dostępny cenowo dla przeciętnego Polaka z niewielką wypłatą.

Related Articles