Wrocław – Legnica – Dolny Śląsk

Legnica warta odwiedzin w Dni Legnicy

Legnica warta odwiedzin w Dni Legnicy

Legnica warta odwiedzin w Dni Legnicy
Czerwiec 30
17:45 2014

Wszyscy lubimy miło i aktywnie spędzać nasz wolny czas. Gdy mamy wolny weekend wybieramy przeważnie taką rozrywkę, która dałaby nam wytchnienie po ciężkim tygodniu pracy. Mieszkając w województwie Dolnośląskim lub nieopodal, możemy całkiem aktywnie i dobrze spędzić naszą sobotę i niedzielę odwiedzając jedno z miast regionu pasa zachodniej Polski czyli Legnicę.

Zapraszamy na Dni Legnicy

Legnica jest miastem, które słynie z tego, że można się w niej dobrze zabawić z całą rodziną, organizuje bardzo barwne i huczne obchody, które oficjalnie nazywają się Dniami Legnicy. Dni Legnicy nie jest to wydarzenie, które można by porównać z innymi dniami w miastach i gminach, które zazwyczaj znamy, bowiem w te dni, do Legnicy zjeżdżają bardzo dobre kapele muzyczne i biesiadują do rana na okolicznym lotnisku Legnickim. Do tej biesiady przyłączają się co roku kabareciarze, którzy umilają czas gościom podczas tych świątecznych dni. To bardzo widowiskowe spektakle, na które wato się udać będąc mieszkańcem Legnicy, lub po prostu przejeżdżając nieopodal niej. Organizatorzy Dni Legnicy oprócz tych oficjalnych masowych imprez dbają o nawet najdrobniejsze szczegóły tworzące unikalny klimat w całym mieście dlatego na ulicach Legnicy przez ten niezwykły weekend można spotkać najdziwniejsze postacie poczynając od szczudlarzy, żonglerzy, klownów, poprzebierane postacie z bajek, a kończąc na hostessach przeróżnych firm i marek rozdających słodycze i gadżety okolicznościowe. Jak zabawa to zabawa, przecież to Dni Legnicy!

Oczywiście nie wszyscy lubimy huczne i głośne imprezy masowe, dlatego Legnica oferuje nam więcej atrakcji, z których może skorzystać cała rodzina. Mowa bowiem o Kinie, które działa Legnicy od dłuższego czasu. Chodzi tutaj o Kino Helios, które znane jest ze swojej aktywności w rożnych dziedzinach kinematografii. Tutaj w Legnicy wybudowało aż pięć sal kinowych które są w stanie pomieścić ponad tysiąc osób. Możemy się więc udać do Legnickiego kina nawet gdy mamy bardzo liczną rodzinę.

Są też taki osoby w Legnicy, które cenią sobie zupełną ciszę i spokój. Dla nich polecić można Legnicką Bibliotekę Publiczną, która znajduje się w centrum miasta. To nie byle jaka biblioteka, bowiem posiadając ponad 10 filii ma ogromny zbiór książek, którym zadziwić może nie jednego czytelnika.

Jeżeli lubimy opery lub chóry, warto spojrzeć na program jaki przedstawiają liczne chóry zgromadzone w Legnicy. Ich działalność jest znana w całej Polsce a uznanie krytyków znajdują na całym świecie. Mowa tutaj chociażby o Chór Młodzieżowy Państwowej Szkoły Muzycznej lub też równie znany i ceniony przez muzyków Chór Politechniki Wrocławskiej, które to tylko fila znajduje się w Legnicy.

Warto odwiedzać Legnicę!

Related Articles