Wrocław – Legnica – Dolny Śląsk

Legnica różnorodność architektury

Legnica różnorodność architektury

Legnica różnorodność architektury
Czerwiec 30
16:46 2014

Legnica to bardzo prężnie działający okręg akademicki, który z roku na rok poszerza swoje dokonania na rynkach branżowych Polski ale i Europy a nawet całego świata, bowiem to właśnie w Legnicy znajduje się bardzo duże zagęszczenie wyższych uczelni, które zapełniają luki i wolne miejsca pracy na stanowiskach bardzo odpowiedzialnych. Zasługą tego faktu jest bardzo wysoki poziom na uczelniach w Legnicy.

Architektura Legnicy pełna różnorodności

Dobra i uznana w wielu kręgach jakość edukacji w Legnicy uwidacznia się na przykład wówczas gdy szukamy uczelni o profilu dla architektów. W Legnicy jest ich dość sporo, a skoro jesteśmy przy architekturze warto wspomnieć i samych budynkach, które znajdują się w Legnicy. Samo centrum miasta Legnicy niestety nie może się poszczycić wieloma zabytkowymi obiektami ponieważ przez dziesiątki lat centrum miasta ulegało licznym pożarom. A to wojna, a to kataklizmy, na nieuwadze mieszkańców kończąc.

Tworzy tę niejednolitą całość, w której możemy odnaleźć budynki z okresu średniowiecznego panowania Cesarstwa Niemieckiego, jak i nowoczesne budynki zbudowane z tak zwanej wielkiej płyty. Ale to nie wszystko. Centrum Legnicy ukazuje nam również budynki z czasów renesansu, jakim są przykładowe Śledziówki czyli specyficzne a zarazem piękne i nietypowe kamienice, które nomen omen sąsiadują ze sobą jak śledzie w beczce. Jest tutaj także Akademia Rycerska która jak nazwa wskazuje musi być dość stara. Tak jest też w rzeczywistości, bowiem owa akademia znajdująca się w centrum Legnicy, pamięta jeszcze czasy prawdziwych rycerzy którzy mieli swą świetność u schyłku baroku. Z tego okresu pochodzi również Ratusz w Legnicy oraz kilka budynków kościelnych. Warto poświęcić jedno lub dwa popołudnia aby pozwiedzać kilka wartych uwagi obiektów zabytkowych Legnicy.

Related Articles