Wrocław – Legnica – Dolny Śląsk

Legnica ośrodek studencki

Legnica ośrodek studencki

Legnica ośrodek studencki
Czerwiec 30
16:02 2014

Legnica to miasto, które znamy chyba wszyscy. Jeżeli podróżujemy na południe polski a dokładnie na południowy zachód kraju, na pewno natrafimy na miasto jakim jest Legnica. Wszyscy lubimy miasta, które znajdują się nad rzekami, ponieważ tereny rekreacyjne które wytwarza rzeka są o niebo lepsze niż betonowe ulice. Takim właśnie miastem jest Legnica, która znajduje się nie nad jedną lecz nad trzema rzekami, jakimi są rzeka Kaczawa, Czarna Woda oraz Wierzbiak. Taki umiejscowienie tworzy w tym miejscu niesamowity klimat, który ciężko przyrównać do czegoś innego.

Jak wiemy, cały zachód Polski w różnych czasach należał niegdyś do Niemiec, tak samo jest z miastem Legnica, które nosi po niemiecku nazwę Liegnitz. Jako, że w większości mieszkali tu Niemcy, cała kultura, obyczaje a przede wszystkim style w architekturze przypomina niemieckie budowle tego regionu.

Obecnie polskie miasto jakim jest Legnica nie jest dużą aglomeracją jeżeli porównujemy ją z innymi większymi miastami regionu np. pobliskim Wrocławiem, bowiem ilość jej mieszkańców waha się miedzy 100 a 105 tys. mieszkańców.

Legnica to ośrodek akademicki

Legnica słynie przede wszystkim z edukacji młodzieży a dokładniej rzecz ujmując nazywana jest okręgiem akademickim gdyż mimo swojej niewielkiej ilości ludności, jako jedno z niewielu w Polsce, może pochwalić się aż siedmioma uczelniami wyższymi. Ilość osób, które doceniają kunszt pracy tamtejszych nauczycieli i wykładowców to co roku między piętnaście a dwadzieścia tysięcy osób. To znacząco kształtuje charakter miasta bo studenci w wielu płaszczyznach wykazują większą aktywność co kształtuje wizerunek miasta. Nawet socjologicznie zostało to stwierdzone, iż w wielu polskich rodzinach uczęszczanie do uczelni, które znajdują się w tym mieście stało się rodzinną tradycją. A dotyczy to głównie zawodów czy profesji związanych z profilami nauk ścisłych i gospodarką.

Właśnie jeżeli interesujemy się gospodarką, nie sposób przeoczyć fakt, że na terenach miasta Legnicy znajdują się zakłady największej i najlepiej prosperującej firmy w Polsce. Mowa oczywiście o firmie KGHM Polska Miedź. Pełna nazwa tej firmy to Kombinat Górniczo-Hutniczy Miedzi. Ten koncern oraz firmy satelity, które w prężny sposób wywierają wpływ na obszar przemysłowy Legnicy tworząc bardzo spójny i gotowy do wyzwań jakie stawiają im dzisiejsze czasy Legnicki Park Technologiczny. Również to zaplecze gospodarcze z KGHM Polska Miedź w centrum staje się motorem napędowym niektórych technicznych kierunków na lokalnych uczelniach oraz daje świetne możliwości stażu najlepszym absolwentom uczelni.

Related Articles