Wrocław – Legnica – Dolny Śląsk

Co Legnica oferuje turystom?

Co Legnica oferuje turystom?

Co Legnica oferuje turystom?
Czerwiec 30
17:21 2014

Przemierzając Polskę w celach turystycznych, warto odwiedzić jej południowo-zachodnią cześć a ściśle mówiąc namawiamy, oczywiście nie bezpodstawnie, do zwrócenia uwagi na Legnicę. To być może fenomenalne ale takie małe miasto, z tak powikłaną dziejami historią i zróżnicowaną etnicznie ludnością stworzyło bardzo ciekawą kulturowo mieszankę, która jest dość atrakcyjna turystycznie. Co takiego kryje w sobie Legnica, że jest proponowana jako atrakcyjny cel wizyty w większości biur podróży?

Co Legnica oferuje turystom?

Jest tego dość sporo, wiele pozycji zajmują zabytki architektury oraz kultury, ale najważniejsze obiekty możemy tutaj wymienić. Na prowadzenie z pewnością wychodzi stary rynek w Legnicy oraz jego pierzeje które zbudowane są z bardzo malowniczych i nietypowych kamienic zwanych Śledziówkami. Kiedy będziemy na Legnickim rynku, z pewnością bez najmniejszego problemu rozpoznamy je bo odróżniają się od pozostałych budynków, nawet znanych nam dotychczas innych kamienic.

Oprócz Śledziówek, odwiedzając Legnicę, warto udać się pod Stary Ratusz, który został wybudowany w roku 1737 i do dziś zadziwia swoim barokowym stylem. Wiele osób uważa go za najładniejszy obiekt Legnicy ale czy tak jest na prawdę sami musimy ocenić zwiedzając pozostałe zabytki tego jakże pięknego i urokliwego miasta. Kolejnym zabytkiem, który powinien znaleźć się na naszej trasie turystycznej to stary, zabytkowy budynek Poczty Głównej, pamiętający czasy gdy Poczta Polska była służbą mundurową i listonosz był traktowany z szacunkiem i honorami. Osobiście nam spodobał się jednak budynek obecnego Banku BGŻ, który zachował oryginalny wygląd budynku startego banku Legnickiego z 1884 roku. Ten nad wyraz piękny i malowniczy budynek zachwyca zdobieniami, które jego twórca umieścił na elewacji, oraz przepięknym wnętrzem które oddaje w całości wielki talent architekta oraz sztukatora, którzy wykonali tę świetną robotę.

Legnica ma o wiele więcej zabytków, które warto zwiedzić niż nam się wydaje. Następnym obiektem zabytkowym wartym uwagi to przedwojenne kamienice które znajdują się niedaleko centrum Legnicy. Gdyby ktoś chciał je zobaczyć, powinien pytać o ulicę Witelona, na której pas tych pięknych budynków jest usytuowany.

 

Related Articles