Wrocław – Legnica – Dolny Śląsk

Legnica najcieplejsza w Polsce

Legnica najcieplejsza w Polsce

Legnica najcieplejsza w Polsce
Czerwiec 30
16:13 2014

Szkoda, że Legnica nie leży nad morzem. Dlaczego? Ano dlatego, że nie wszyscy zapewne wiedzą, ale Legnica od lat uważana jest za najcieplejsze miasto w Polsce. Jest to rzecz dziwna ale jak najbardziej prawdziwa.

Średnia roczna temperatura w Legnicy to aż 9 stopni Celcjusza!

Trudno powiedzieć dlaczego taka sytuacja ma miejsce właśnie w Lenicy, ale jak mówią analitycy pogodowi, może to mieć związek z umiejscowieniem i położeniem Legnicy która znajduje się nad trzema rzekami. Nieopodal Legnicy znajdują się również duże zbiorniki retencyjne i biorąc pod uwagę te czynniki można wysnuć tezę, że oto właśnie wilgoć oraz specyficzna atmosfera unosząca się nad zalewami i rzekami jest w pewnym stopniu odpowiedzialna za klimat w Legnicy.

Te zalewy i rzeki tworzą jednocześnie bajeczny krajobraz, nad którym to odpoczywają całe rodziny w niedzielne popołudnia, a rowerzyści całego województwa uwielbiają trasy rowerowe wzdłuż wspomnianych wcześniej akwenów. Taka wilgoć i ogólny, swobodny dostęp do wody stworzył automatycznie piękny krajobraz roślinności, która wije się pnie w praktycznie całej Legnicy, oddając swoje piękno wszędzie tam, gdzie człowiek jej na to pozwala. Ten podmokły teren miał jednoznacznie wpływ nawet na nazwę miasta Legnica, która wzięła się prawdopodobnie od słowa łęg czyli podmokłe mokradła i łąki.

To wszystko tworzy niepowtarzalny klimat Legnicy, który każdy z nas powinien choć raz w życiu obejrzeć. Do Legnicy dotrzemy w bardzo prosty sposób. Wystarczy się kierować na zachód Polski a następnie udać się na górny Śląsk. Drogowskazy wskażą nam drogę, a w czasach gdy każdy praktycznie posiada w samochodzie nawigację satelitarną, Legnica i jej położenie nie stanowią już dla nikogo problemów. Tak więc na weekend wszyscy, mali i duzi jedziemy do Legnicy!

Tags

Related Articles