Wrocław – Legnica – Dolny Śląsk

Legnica najciekawsze zabytki

Legnica najciekawsze zabytki

Legnica najciekawsze zabytki
Czerwiec 30
16:53 2014

Czym że byłaby Legnica gdyby nie jej piękna zabudowa, którą możemy oglądać do dnia dzisiejszego? Była by równie piękna podejrzewam ale widok tychże pięknych zabytków zdecydowanie akcentuje jej rolę jaką pełni w województwie Dolnośląskim. Historia, która połączyła Niemców, Polaków i Rosjan w tym niewielkim miasteczku odbiła na nim swoje piętno, które widać w architekturze i doskonale zachowanych zabytkach. Oczywiście tylko tych, które przetrwały zawieruchy wojenne i inne losy pisane zarówno przez ludzi jak i nieubłagany czas.

 Zabytki w Legnicy

Legnica leżąca nad trzema rzekami już sama w sobie jest miastem godnym odwiedzin, ale to co najbardziej przykuwa naszą uwagę to zabytki z czasów średniowiecza jak choćby przepiękny i masywny Zamek Książąt Piastowskich, który nie w całości co prawda ale w dużej swej części jest otwarty do zwiedzania przez turystów.

Równie piękna jak zamek jest Katedra świętych apostołów Piotra i Pawła która swoim średniowiecznym wyglądem przypomina nam czasy kiedy Polska była mocarstwem sięgającym prawie od morza do morza, gdzie na Polskim tronie zasiadał król Bolesław Chrobry.

Zaraz za tymi dwoma budynkami ze średniowiecza można śmiało wspomnieć o Kościele Mariackim w Legnicy (nie mylić z Kościołem Mariackim w Krakowie). Najstarsze zabudowania, które możemy oglądnąć w Legnicy to pozostałości co prawda, ale ciągle widoczne baszty które wchodziły w skład jakże mocnych i potrzebnych w tamtych czasach murów obronnych miasta.

Legnica to nie tylko średniowieczne budowle.

W tym oto mieście możemy również zaobserwować jak rozwijał się neobarokowy kunszt pracy architektów minionych epok. Najświetniejszym budynkiem epoki neobarokowej to zdecydowanie Pierwszego Liceum, które znajduje się na placu Klasztornym. Jeżeli interesuje nas nowoczesna architektura, to Legnica oferuje nam równie piękne obiekty budowlane z czasów dzisiejszych. Wymienić tutaj możemy osiedle domków jednorodzinnych w Piekarach Wielkich, które jest dość popularne w kręgach młodych, przedsiębiorczych osób. Jakąkolwiek epokę byśmy cenili, każda z nich zasługuje na naszą uwagę.

Related Articles