Wrocław – Legnica – Dolny Śląsk

Kawa po wiedeńsku najlepsza w Wiedniu

Kawa po wiedeńsku najlepsza w Wiedniu

Kawa po wiedeńsku najlepsza w Wiedniu
Lipiec 26
14:54 2014

Wiedeńskie parówki lub też wiedeńska kawa – te symbole nie wzięły się znikąd. Wypływają po prostu z kultury naszego pobliskiego sąsiada jakim jest Austria a będąc dokładniejszym chodzi o Wiedeń, stolice tego pięknego kraju.

Wiedeń oczywiście to nie enklawa parówkowa czy globalna kawiarnia, ale zarówno paróweczki jak i najlepszą ponoć kawę na świecie, można tu skonsumować praktycznie na każdym rogu, ponieważ Wiedeń słynie nie tylko z pięknych i bardzo starych kamienic i kościołów ale słynie także ze wspomnianej wcześniej kawy. Kawa po wiedeńsku charakteryzuje się specyficzną, śmietankową pianką, która w majestatyczny sposób unosi się na górnej powierzchni czarno-białej kawy.

Kawa po wiedeńsku jest dostępna w dzisiejszych czasach praktycznie w każdej restauracji na świecie, ponieważ jest to znany i ceniony trunek, szczególnie uwielbiany przez kobiety. Gdy chcemy spędzić weekend we Wiedniu, na pewno nie braknie nam atrakcji zarówno na wieczorne spacery po starówce – czyli Inner Stadt czy innej dzielnicy. Na przykład dzielnicy kościelnej z majestatycznymi katedrami i kościołami z dawnych czasów. Dla wieczornych spacerów można polecić kina których Wiedeń posiada kilkanaście. Jeżeli chcemy z rodziną obejrzeć dobry film, wybierzemy się do kultowego kina Klausa Vebera w dzielnicy Leopoldstadt. Jeżeli jednak wolimy kina, tak zwane sieciówki, z popcornem i Coca-Colą również znajdziemy kilka oddziałów Cinema City. Są także osoby, które lubią słuchać dobrej muzyki. Tutaj mamy specjalną Wiedeńską atrakcję jaką są Walce Straussa grane co roku a w zasadzie w Nowy Rok, w Sylwestra w tutejszej filharmonii umiejscowionej w centrum Wiednia. Jak widać, to piękne miasto europejskie ma dla nas wiele atrakcji i zabaw. To od nas zależy co dziś będziemy tutaj robić.

Related Articles