Wrocław – Legnica – Dolny Śląsk

Hradczany największy zabytek Pragi

Hradczany największy zabytek Pragi

Hradczany największy zabytek Pragi
Lipiec 26
13:13 2014

Praga, jak większość starych, kultowych miast Europy posiada bardzo liczną listę zabytków, których zwiedzenie należy do dobrego tonu oraz jeżeli chcemy czuć się podróżnikami, bądź też turystami z prawdziwego zdarzenia.

Mieszkając blisko granic Polsko-Czeskiej mamy dodatkową motywację aby udać się w to czarujące miejsce w najbliższym czasie. Osoby, które mieszkają daleko od Pragi, na przykład Hiszpanie lub Anglicy, z pewnością zazdroszczą nam tej możliwości jaką jest możliwość szybkiego dotarcia do tej stolicy Czech jaką jest wspomniana Praga.

Trzeba nam wiedzieć, że dodatkowym atutem Pragi jest to, że UNESCO wpisało jej centrum z wszystkimi jego zabytkami na światową listę, na której to znajdują się najwspanialsze obiekty na świecie, które uznawane jest na dziedzictwo ludzkości. To piękne miasto jakim jest Praga, odwiedza codziennie setki osób a wszystko po to by ujrzeć wspaniałe galerie, które mieszczą się w centrum Pragi oraz na jej ościennych dzielnicach. Same tylko Hradczany aby je zwiedzić, zajmą nam kilka dni. Hradczany w Pradze to niesamowita dzielnica królewska w której niegdyś zasiadali magnaci Czescy oraz ich zaproszeni goście z całego świata.

Hradczany to przede wszystkim największy w Czechach Zamek Królewski znajdujący się w centralnym wzniesieniu Pragi. W zamku tym mieszkał król Czeski z rodziną. Z okien jego tego Zamku rozciąga się niesamowity widok na rzekę Wełtawę oraz na znajdującą się nieopodal zamku Bazylikę św. Jerzego. Oba te budynki wchodzą w skład dzielnicy królewskiej, na którą wszyscy mówią Hradczany. Jeżeli czujesz się prawdziwym europejczykiem, koniecznie musisz udać się do Pragi i spędzić tu choć dwa, trzy dni. Z pewnością zakochasz się w tym miejscu od pierwszego wyjrzenia. Jeżeli nie wiesz od czego zacząć, skorzystaj z przewodników, które znajdziesz na wielu stronach Internetowych poświęconych Pradze.

Tags

Related Articles