Wrocław – Legnica – Dolny Śląsk

Berlin miasto sportu

Berlin miasto sportu

Berlin miasto sportu
Lipiec 16
17:43 2014

To, że Berlin jest potęgą gospodarczą, w zasadzie nie sam Berlin co całe Niemcy, jest to rzecz wiadoma każdemu kto śledzi wydarzenia na świecie. Jednak sprawy nie związane z gospodarką nie są już znane całej opinii publicznej na świecie.

Podobnie jest właśnie ze sportem, w którym Berlin zajmuje dość wysokie notowania i to w różnych dyscyplinach sportowych. Sukcesy w branży sportowej są możliwe w największym stopniu dzięki temu, że Berlin posiada wiele obiektów sportowych, na których młodziki mogą trenować najróżniejsze sporty tak, aby za 20 lat był mistrzami świata. To w zasadzie kwestia treningów, szkolenia i planowania czyli to czego brakuje na przykład naszym piłkarzom.

W Berlinie generalnie panuje szał na hokeja na lodzie. Mieszkańcy Berlina cenią sobie tę dyscyplinę sportu bardziej niż każdą inną. Berlin jako stolica i miasto Niemiec posiada bardzo dobrą drużynę w hokeju na lodzie. Ich nazwa to Eisbären Berlin. Jest to klub, który bardzo dobrze gra w Hokeja, sławiąc tym dobre imię Berlina na cały świat.

W stolicy Niemiec są także inne kluby sportowe, jak na przykład ALBA Berlin, klub który w wyśmienity sposób gra w koszykówkę, raz za razem kwalifikując się do największych imprez nie tylko w samy Berlinie ale także poza nim. Jeżeli chodzi o równie popularną piłkę nożną to w Berlinie można wymienić trze duże kluby piłkarskie. Są to: Hertha Berlin, znajdująca się na wschodni krańcu Berlina, FC Union Berlin, który swój stadion ma na południu stolicy oraz Dynamo Berlin, który trenuje w samym centrum miasta.

W Berlinie odbywa się bardzo dużo imprez sportowych różnego typu, organizowane są również festiwale sportowe jakimi są różnego typu mistrzostwa świata lub też Europy. Jeżeli interesujesz się sportem, powinieneś odwiedzić Berlin choć raz. Jeżeli nie możesz, oglądaj sport z Berlina przez Internet lub na EuroSporcie.

Related Articles