Wrocław – Legnica – Dolny Śląsk

Berlin broni się przed kryzysem

Berlin broni się przed kryzysem

Berlin broni się przed kryzysem
Lipiec 16
17:04 2014

Dla kogoś kto nie urodził się lub nie wychował w Berlinie, jego podział administracyjny może wydawać się dość skomplikowany, Berlin bowiem dzieli się na dwanaście okręgów, które nazywają się administracyjnymi. Żeby jeszcze bardziej utrudnić sprawę, te okręgi administracyjne dzielą się na prawie sto zależnych od centrali dzielnic. Choć te dzielnice należą do jednego merostwa, każda z nich ma swój samorząd i co lepsze, może sama ustalać własne prawa lokalne.

To bardzo ułatwia zarządzanie ludźmi i gospodarką na tak dużym terenie i jak głoszą powszechne opinie o sprawnej gospodarce Niemiec wygląda na to, że są prawdziwe, gdyż cały Berlin pracuje jak mechanizm w najlepszym szwajcarskim zegarku. Choć kryzys gospodarczy nie ominął Niemiec i Berlina, dziś po paru latach po kryzysie, można odnieść wrażenie, że tutaj, w stolicy tego dużego i dumnego Państwa kryzysu w ogóle nie było, albo był znikomy, a gospodarka Berlina właściwie go wchłonęła bez strat. W tym regionie działa wiele dużych firm, które na pewno przyczyniają się do zwiększenia roli jaką Berlin pełni w tym regionie Europy.

Jedną z większych tego rodzaju korporacji jest firma Siemens, która specjalizuje się w dziedzinie elektronicznym. Firmy Siemens nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Każdy wie, że to potentat na skalę światową pochodzący z Berlina właśnie. W tym stolicy Niemiec doskonale i prężnie działają również firmy odzieżowe, które produkują mnóstwo odzieży luksusowej eksportowanej na cały świat, jak również firmy z branży motoryzacyjnej, wykonującej podzespoły do znanych marek niemieckich samochodów. Berlin to miasto z bardzo dużym dochodem, który w sposób najwyższy zasila budżet całych Niemiec. To właśnie w Berlinie powstały najwspanialsze dzieła literatury Niemieckiej oraz filozofie, które znane są nam chyba wszystkim.

 

Related Articles