Wrocław – Legnica – Dolny Śląsk

Uczelnie i studenci w Berlinie

Uczelnie i studenci w Berlinie

Uczelnie i studenci w Berlinie
Lipiec 16
17:32 2014

Kiedy beztrosko przemierzamy Berlin naszym samochodem, korzystając z nowoczesnych autostrad lub gdy toczymy się dziarsko naszym rowerem po przez dziesiątki kilometrów ścieżek rowerowych, może sobie zadać kilka pytań dotyczących różnic między naszymi krajami.

Berlin to zdecydowanie większe miasto niż nasza Warszawa i dodatkowo ma więcej uczelni wyższych niż ona. Bowiem w samym tylko Berlinie centralnym działa ponad 16 szkół wyższych, które w sumie nauczają różnych przedmiotów i kierunków aż sto pięćdziesiąt tysięcy uczniów. Przyznać należy, że to spora ilość absolwentów, która co roku opuszcza Berlińskie uczelnie wyższe.

Jeżeli zapytalibyśmy przeciętnego Niemca, jaką uczelnie wyższą w Berlinie uważa za najlepszą, bez wahania odpowiedziałby, Freie Universität Berlin. To najlepsza Niemiecka szkoła do której uczęszcza średnio ponad czterdzieści tysięcy niemieckich studentów oraz tych z poza Niemiec, którzy zechcieli podjąć naukę w tej elitarnej szkole. Ale to nie jedyna elitarna uczelnia w Berlinie, bowiem to miasto posiada równie dobrą co cenioną w krajach europejskich uczelnie wyższą Humboldt-Universität zu Berlin, która to co roku zdobywa szereg nagród i wyróżnień za osiągnięcia jej studentów na różnych festiwalach i naukowych olimpiadach młodzieżowych. Humboldt-Universität zu Berlin naucza średnio koło trzydziestu pięciu tysięcy uczniów rocznie. To równie imponująca ilość. Berlin to także rożnego rodzaju uczelnie techniczne gdzie inżynierowie mogą prowadzić swoje badania naukowe oraz przeprowadzać rozliczne testy i eksperymenty. Jedną z bardziej cenionych i uznawanych przez Niemców uczelni technicznej jest za pewne Technische Universität Berlin, która to uczelnia przoduje na rynkach osób z wykształceniem inżynieryjnym. Chcesz się uczyć w Berlinie? Na co czekasz?

 

Related Articles